Wydarzenia...

Rozrusznik serca nieodpłatnie

Rozrusznik serca nieodpłatnie sprawdzisz w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. W ramach kontraktu z NFZ, Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica we współpracy z Grupą American Heart of Poland prowadzi specjalistyczną Poradnię Kardiologiczną realizująca również świadczenia dla wszystkich pacjentów ze wszczepionymi stymulatorami serca.

Czytaj więcej:

Jaki mamy wpływ na nowotwór?

Mutacje genetyczne ma każdy z nas, ale posiadanie ich nie oznacza, że zachorujemy na nowotwór. Czy mamy wpływ na ryzyko zachorowania na raka? O tym oraz wielu innych kwestiach mówi doktor Maciej Hamankiewicz, Szpital św. Elżbiety, Grupa American Heart of Poland.

Czytaj więcej:

Ratunek dla pacjentów z wysokim stężeniem cholesterolu!

Nowoczesna metoda leczenia, która zmienia życie pacjentów z hipercholesterolemią rodzinną i z bardzo wysokim ryzykiem chorób układu sercowo-naczyniowego jest już dostępna w Bielsku-Białej w ramach NFZ.

Czytaj więcej:

Jak uzdrowić system opieki zdrowotnej?

– skutecznych recept poszukają uczestnicy VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

Katowice, 28.02.2023 r. – Kluczowi dla środowiska ochrony zdrowia prelegenci, na czele z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, potwierdzili już swój udział w 8. odsłonie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Wydarzenie, które jest jedną z najbardziej dyskutowanych w Polsce debat poświęconych ochronie zdrowia, odbędzie się 9 i 10 marca 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Czytaj więcej:
zdjecie_do_opisu_portalu

Medipment.pl

Rynek sprzętu medycznego to ogromny system aparatury i akcesoriów, który każdego roku stale się powiększa. Producenci wprowadzają co raz to nowsze modele już istniejących aparatur, nie brakuje również nowości, które usprawniają pracę lekarzy czy przyspieszają diagnozowanie i leczenie chorób. Jak się odnaleźć w tym ogromnym rynku medycznym, wybrać model, który będzie najlepiej dopasowany do naszych oczekiwań? Z pomocą przychodzi baza sprzętu medycznego, laboratoryjnego i rehabilitacyjnego Medipment.pl

Czytaj więcej:
LSOS---dziekujemy_m

Więcej współpracy w walce z rakiem!

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja Life Science Open Space - wydarzenia organizowanego już po raz 12. przez Fundację Klaster LifeScience Kraków.
Life Science Open Space – The Open Innovation Forum, to miejsce, w którym gromadzą się osoby i firmy różnych branż i sektorów środowiska life science, które łączy chęć współpracy i tworzenia innowacji dla zdrowia i jakości życia.

Czytaj więcej:

Reha INNOVATIONS. Mocny debiut!

60 Innowacje, wiedza i relacje – te trzy słowa najlepiej oddają charakter premierowej edycji Reha INNOVATIONS Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna, która 13-14 maja odbyła się w EXPO Kraków. Pierwsze na południu kraju wydarzenie dla fizjoterapeutów, kadry zarządzającej ośrodkami medycznymi i pacjentów było połączniem wystawy targowej, warsztatów eksperckich, wykładów otwartych i networkingu. Dywersyfikacja działań podjętych przez Targi w Krakowie sprawiła, że impreza przez wielu okrzyknięta została najciekawszym i najbardziej obiecującym wydarzeniem w branży.

Czytaj więcej:

Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków!

60 wystawców z topowych marek, 24 godziny warsztatów z ekspertami, szereg atrakcji na scenie głównej oraz… dwie komory kriogeniczne i balia wypełniona lodem dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z morsowaniem – tak w skrócie zapowiada się Reha INNOVATIONS – jedyna na południu kraju impreza dla fizjoterapeutów, lekarzy, inżynierów biomedycznych, jak również osób wymagających rehabilitacji. To nie wszystko! Podczas nadchodzącej imprezy odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w próbie pobicia Rekordu Guinnessa przez Valerjana Romanovskiego. Zapowiada się bardzo mocna premiera!

Czytaj więcej:
praca_team

POLACY UTRZYMALI MIEJSCE W ŚWIATOWEJ CZOŁÓWCE

6. miejsce zajął ostatecznie zespół FP Healthcare, w tegorocznej edycji BraTS Challenge, czyli największego światowego konkursu na stworzenie algorytmu do analizy obrazowania medycznego mózgu. Inżynierowie FP Healthcare, jednostki medycznej gliwickiej firmy technologicznej Future Processing, po fazie walidacyjnej zajmowali 5. pozycję. Multimodal Brain Tumor Segmentation (BraTS) Challenge poświęcony jest glejakom (nowotworom mózgu). Wyniki zaprezentowano podczas Amerykańskiego Kongresu Radiologicznego.

Czytaj więcej...
8366917533-edcc17ebeb

Life Science Open Space – The Open Innovation Forum 2021

O Innowacjach i Wyzwaniach dla Zdrowia i Jakości Życia
W dniach 22 listopada – 3 grudnia 2021 odbędzie się w Krakowie jedenasta edycja imprezy, która na stałe wpisała się już w kalendarz najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branży life science.
Impreza adresowana jest do osób, które działają na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia, reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, biznesu i administracji, zainteresowanych technologiami, innowacjami, otwartych na współpracę lub szukających partnerów.

Czytaj więcej...
gadomska_www-1

Innowacyjne metody wypełniania ubytków zębowych

Ząb i jego tkanki wspomagające tworzą złożoną, trójwymiarową strukturę. W jej skład wchodzą: korzeń zęba, ukrwiona miazga zębowa z tkankami nerwowymi, ozębna oraz więzadła przyzębia (rys. 1.). Synergistyczna współpraca wszystkich struktur zęba zapewnia człowiekowi w codziennym życiu wspomaganie funkcji trawiennych oraz umiejętność mowy. Niestety wraz z wiekiem postępuje fizjologiczne zużycie struktur zęba. Niezbędne staje się częściowe lub nawet całkowite wypełnianie ubytków w uzębieniu. Częstymi przyczynami rekonstrukcji struktur zęba są również urazy mechaniczne, próchnica lub zapalenie ozębnej.

Czytaj więcej...
mercator_www-2

Rola wyposażenia personelu medycznego na bloku operacyjnym

Na przestrzeni wieków strój chirurgiczny zmienił się diametralnie. Zanim przyjęto teorię wywoływania chorób przez drobnoustroje, większość lekarzy przeprowadzała operacje w tych samych garniturach, które nosiła podczas codziennych czynności. Niektórzy chirurdzy byli wręcz dumni z umiejętności przeprowadzenia amputacji bez kropli krwi na swoich modnych spodniach i surdutach. Inni, zakładali ulubione płaszcze, w które wycierali zakrwawione noże [1]. Dopiero XX wiek zmusił operatorów do zmiany przyzwyczajeń i swojej odzieży w polu operacyjnym.

Czytaj więcej...