Wydarzenia...

Rehabilitacja-kardiologiczna-1

Rehabilitacja kardiologiczna

Stres, pośpiech, nerwy, złe nawyki żywieniowe, picie alkoholu oraz palenie papierosów – to codzienność wielu z nas. Konsekwencją takiego trybu życia może być m.in. zawał mięśnia sercowego.

Czytaj więcej...
2018-04-art-02

Znaczenie tomografii komputerowej w diagnostyce nowotworów wątroby

Badania obrazowe są integralną częścią diagnostyki chorób nowotworowych. Do badań tych zalicza się między innymi: ultrasonografię (USG), tomografię komputerową (TK) oraz rezonans magnetyczny (MRJ). Wykonanie ultrasonografii jest stosunkowo proste i tanie.

Czytaj więcej...
4-2018-art-01

Ultrasonograficzna diagnostyka prenatalna – możliwości technik 3D

Ultrasonografia odgrywa podstawową rolę diagnostyczną w położnictwie. Umożliwia ocenę rozwoju i obrostanu płodu praktycznie na każdym etapie życia płodowego od wczesnych tygodni ciąży. Coraz to nowsze techniki badań ultrasonograficznych umożliwiają rzetelną i dokładną ocenę budowy oraz funkcji płodu.

Czytaj więcej...
dobry-analizator

Jak wybrać dobry analizator składu ciała?

Analizator składu ciała staje się sprzętem obligatoryjnym w codziennej pracy dietetyka, lekarza i fizjoterapeuty. Dlaczego więc warto posiadać ten sprzęt w swoim gabinecie?

Czytaj więcej...
Salmed

SALMED 2018 – najbardziej oczekiwane wydarzenie dla branży medycznej

Cyfrowa rewolucja, której doświadczamy, wywiera coraz większy wpływ na nasze życie. Pewnie wkraczając w różne dziedziny gospodarki, nie pominęła także branży medycznej, w której zgodnie z najnowszymi prognozami wzrośnie wykorzystanie nowych technologii i zastosowanie systemów informatycznych.

Czytaj więcej...
rewolucja-telemedyczna-wyroby-medyczne

Rewolucja telemedyczna

W ciągu ostatnich 100 lat historii medycyny nastąpiły co najmniej dwie bardzo istotne transformacje sposobu pracy lekarzy i funkcjonowania całego systemu. (...) Przekazywane informacje pozwalają płynnie, w czasie rzeczywistym i bez konieczności wizyty lekarskiej, wyodrębnić lekarzowi POZ grupy pacjentów wymagających korekty leczenia, nawyków życiowych, konsultacji specjalistycznej lub interwencji pilnej.

Czytaj więcej...
wydarzenia-eurolab-wyroby-medyczne

Dlaczego EuroLab?

Targi EuroLab to specjalistyczna impreza o charakterze biznesowo-naukowym, skierowana do branży laboratoryjnej, powstająca przy współpracy merytorycznej ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski. Wydarzenie jest miejscem promocji najnowszych rozwiązań i technologii przeznaczonych dla laboratoriów, jak również niezastąpionym źródłem informacji i opinii o najnowocześniejszych metodach i technikach badawczych. Doskonałe połączenie świata nauki i biznesu sprawia, że na targi przybywają zarówno kontrahenci chcący nawiązać kontakty biznesowe, jak i przedstawiciele szeroko pojętej nauki zainteresowani nowościami rynkowymi i poszerzaniem wiedzy. Każdej z edycji imprezy towarzyszą prowadzone na wysokim poziomie seminaria, konferencje i wykłady prowadzone przez wybitnych specjalistów z branży, a nad stroną merytoryczną czuwa Rada Programowa.

Czytaj więcej...
szpitalny-system-przywolawczy

Szpitalny system przywoławczy jako przykład inteligentnej instalacji

Celem artykułu jest przedstawienie stanowiska laboratoryjnego symulującego system przywoławczy instalowany w szpitalach. Wyjaśniono co to jest inteligentny system przywoławczy, przedstawiono szczegółowy opis wykorzystanych elementów włącznie ze schematem budowy tablicy, rozmieszczeniem komponentów oraz ich okablowaniem i podłączeniem. Szczegółowo został również opisany proces oprogramowania.

Czytaj więcej...
Wspomaganie-rehabilitacja

Wspomaganie rehabilitacji przez nowoczesną technologię

Nowe technologie, których to wykorzystanie jest coraz popularniejsze w medycynie, mediach czy szkolnictwie, mają szereg zalet, do których niewątpliwie należy zwiększenie liczby osób, do których mogą trafić takie usługi. Przykładem może być wykorzystywanie w trakcie rehabilitacji wideokonferencji, podczas których pacjent mógłby wykonywać część prostych ćwiczeń we własnym domu, a rehabilitant za pomocą obrazu wideo mógłby kontrolować ruchy pacjenta. Wykorzystanie nowoczesnych technologii stanowi jedynie wspomaganie rehabilitacji, a nie jej pełne zastąpienie. Stąd jako cel artykułu przyjęto pokazanie granic i możliwości zastosowania nowoczesnych technologii w rehabilitacji.

Czytaj więcej...