Wydarzenia...

Reha INNOVATIONS. Mocny debiut!

60 Innowacje, wiedza i relacje – te trzy słowa najlepiej oddają charakter premierowej edycji Reha INNOVATIONS Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna, która 13-14 maja odbyła się w EXPO Kraków. Pierwsze na południu kraju wydarzenie dla fizjoterapeutów, kadry zarządzającej ośrodkami medycznymi i pacjentów było połączniem wystawy targowej, warsztatów eksperckich, wykładów otwartych i networkingu. Dywersyfikacja działań podjętych przez Targi w Krakowie sprawiła, że impreza przez wielu okrzyknięta została najciekawszym i najbardziej obiecującym wydarzeniem w branży.

Czytaj więcej:

Reha INNOVATIONS już 13-14 maja w EXPO Kraków!

60 wystawców z topowych marek, 24 godziny warsztatów z ekspertami, szereg atrakcji na scenie głównej oraz… dwie komory kriogeniczne i balia wypełniona lodem dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z morsowaniem – tak w skrócie zapowiada się Reha INNOVATIONS – jedyna na południu kraju impreza dla fizjoterapeutów, lekarzy, inżynierów biomedycznych, jak również osób wymagających rehabilitacji. To nie wszystko! Podczas nadchodzącej imprezy odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w próbie pobicia Rekordu Guinnessa przez Valerjana Romanovskiego. Zapowiada się bardzo mocna premiera!

Czytaj więcej:
praca_team

POLACY UTRZYMALI MIEJSCE W ŚWIATOWEJ CZOŁÓWCE

6. miejsce zajął ostatecznie zespół FP Healthcare, w tegorocznej edycji BraTS Challenge, czyli największego światowego konkursu na stworzenie algorytmu do analizy obrazowania medycznego mózgu. Inżynierowie FP Healthcare, jednostki medycznej gliwickiej firmy technologicznej Future Processing, po fazie walidacyjnej zajmowali 5. pozycję. Multimodal Brain Tumor Segmentation (BraTS) Challenge poświęcony jest glejakom (nowotworom mózgu). Wyniki zaprezentowano podczas Amerykańskiego Kongresu Radiologicznego.

Czytaj więcej...
8366917533-edcc17ebeb

Life Science Open Space – The Open Innovation Forum 2021

O Innowacjach i Wyzwaniach dla Zdrowia i Jakości Życia
W dniach 22 listopada – 3 grudnia 2021 odbędzie się w Krakowie jedenasta edycja imprezy, która na stałe wpisała się już w kalendarz najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branży life science.
Impreza adresowana jest do osób, które działają na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia, reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, biznesu i administracji, zainteresowanych technologiami, innowacjami, otwartych na współpracę lub szukających partnerów.

Czytaj więcej...
gadomska_www-1

Innowacyjne metody wypełniania ubytków zębowych

Ząb i jego tkanki wspomagające tworzą złożoną, trójwymiarową strukturę. W jej skład wchodzą: korzeń zęba, ukrwiona miazga zębowa z tkankami nerwowymi, ozębna oraz więzadła przyzębia (rys. 1.). Synergistyczna współpraca wszystkich struktur zęba zapewnia człowiekowi w codziennym życiu wspomaganie funkcji trawiennych oraz umiejętność mowy. Niestety wraz z wiekiem postępuje fizjologiczne zużycie struktur zęba. Niezbędne staje się częściowe lub nawet całkowite wypełnianie ubytków w uzębieniu. Częstymi przyczynami rekonstrukcji struktur zęba są również urazy mechaniczne, próchnica lub zapalenie ozębnej.

Czytaj więcej...
mercator_www-2

Rola wyposażenia personelu medycznego na bloku operacyjnym

Na przestrzeni wieków strój chirurgiczny zmienił się diametralnie. Zanim przyjęto teorię wywoływania chorób przez drobnoustroje, większość lekarzy przeprowadzała operacje w tych samych garniturach, które nosiła podczas codziennych czynności. Niektórzy chirurdzy byli wręcz dumni z umiejętności przeprowadzenia amputacji bez kropli krwi na swoich modnych spodniach i surdutach. Inni, zakładali ulubione płaszcze, w które wycierali zakrwawione noże [1]. Dopiero XX wiek zmusił operatorów do zmiany przyzwyczajeń i swojej odzieży w polu operacyjnym.

Czytaj więcej...
baner_TDIN-Grafika

Raport Top Disruptors in Healthcare

Ruszają prace nad II edycją ogólnopolskiego Raportu Top Disruptors in Healthcare, Raport zawierać będzie kompleksowy obraz rynku start-upów medycznych w Polsce w 2021 roku. Raport jest tworzony przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali, będącej największą organizacją zrzeszającą szpitale w Polsce. Celem Raportu jest zebranie najważniejszych informacji o konkretnych start-upach na różnym poziomie rozwoju...

Czytaj więcej...
foto-800

FUTURE HEALTH POLAND 2021

Pandemia COVID-19 znacznie ograniczyła firmom możliwość promocji swoich produktów na rynkach zagranicznych. FUTURE HEALTH POLAND 2021 jest odpowiedzią na ponad roczną przerwę pomiędzy najważniejszymi medycznymi wydarzeniami stacjonarnymi na świecie. Chcemy zaprosić Państwa do udziału w wirtualnym wydarzeniu, którego założeniem jest budowanie międzynarodowych kontaktów handlowych i nawiązywanie relacji biznesowych

Czytaj więcej...
Deloitte-foto

Nowe prognozy dla sektora prywatnej opieki zdrowotnej na 2020 i 2021 rok

EGZOTech staje się najszybciej rozwijającą się firmą w Europie Środkowej w dziedzinie Healthcare & Life Sciences, drugą najszybciej rozwijającą się firmą w Polsce, piątą najszybciej rozwijającą się firmą w Europie Środkowej. Firma w ciągu ostatnich 4 lat osiągnęła 2932% wzrost przychodów

Czytaj więcej...
Wart-rynku-2020

Nowe prognozy dla sektora prywatnej opieki zdrowotnej na 2020 i 2021 rok

Według prognoz PMR sporządzonych na początku 2020 r. dla rynku prywatnej opieki zdrowotnej dynamika segmentu w latach 2020-2021 miała być nieco niższa niż w roku 2019. Czy zaskakująca sytuacja spowodowana przez koronawirusa spowodowała, że możemy mówić o zagrożeniu dla graczy rynkowych?

Czytaj więcej...
kredos-masazery

Często się spinasz i stresujesz? Te urządzenia Ci pomogą!

Na rynku urządzeń medycznych znajdziemy wiele produktów, które pomogą nam pozbyć się bólu i napięcia mięśniowego. Czym różnią się te urządzenia i na jakie warto zwrócić uwagę? To postaramy się wyjaśnić.

Czytaj więcej...