Wydarzenia...

baner_TDIN-Grafika

Raport Top Disruptors in Healthcare

Ruszają prace nad II edycją ogólnopolskiego Raportu Top Disruptors in Healthcare, Raport zawierać będzie kompleksowy obraz rynku start-upów medycznych w Polsce w 2021 roku. Raport jest tworzony przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny przy Polskiej Federacji Szpitali, będącej największą organizacją zrzeszającą szpitale w Polsce. Celem Raportu jest zebranie najważniejszych informacji o konkretnych start-upach na różnym poziomie rozwoju...

Czytaj więcej...
foto-800

FUTURE HEALTH POLAND 2021

Pandemia COVID-19 znacznie ograniczyła firmom możliwość promocji swoich produktów na rynkach zagranicznych. FUTURE HEALTH POLAND 2021 jest odpowiedzią na ponad roczną przerwę pomiędzy najważniejszymi medycznymi wydarzeniami stacjonarnymi na świecie. Chcemy zaprosić Państwa do udziału w wirtualnym wydarzeniu, którego założeniem jest budowanie międzynarodowych kontaktów handlowych i nawiązywanie relacji biznesowych

Czytaj więcej...
Deloitte-foto

Nowe prognozy dla sektora prywatnej opieki zdrowotnej na 2020 i 2021 rok

EGZOTech staje się najszybciej rozwijającą się firmą w Europie Środkowej w dziedzinie Healthcare & Life Sciences, drugą najszybciej rozwijającą się firmą w Polsce, piątą najszybciej rozwijającą się firmą w Europie Środkowej. Firma w ciągu ostatnich 4 lat osiągnęła 2932% wzrost przychodów

Czytaj więcej...
Wart-rynku-2020

Nowe prognozy dla sektora prywatnej opieki zdrowotnej na 2020 i 2021 rok

Według prognoz PMR sporządzonych na początku 2020 r. dla rynku prywatnej opieki zdrowotnej dynamika segmentu w latach 2020-2021 miała być nieco niższa niż w roku 2019. Czy zaskakująca sytuacja spowodowana przez koronawirusa spowodowała, że możemy mówić o zagrożeniu dla graczy rynkowych?

Czytaj więcej...
kredos-masazery

Często się spinasz i stresujesz? Te urządzenia Ci pomogą!

Na rynku urządzeń medycznych znajdziemy wiele produktów, które pomogą nam pozbyć się bólu i napięcia mięśniowego. Czym różnią się te urządzenia i na jakie warto zwrócić uwagę? To postaramy się wyjaśnić.

Czytaj więcej...
kredos-analizatory-2

Analizatory składu ciała dla lekarzy i dietetyków

Analiza składu ciała jest niezbędna do prawidłowego postępowania dietetycznego i sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Ma jednak rację bytu wyłącznie w przypadku, gdy przeprowadza się ją na profesjonalnym sprzęcie, pokazującym miarodajnewyniki.

Czytaj więcej...
PMR-Private-Healthcare-2021

Nowe prognozy dla sektora prywatnej opieki zdrowotnej na 2020 i 2021 rok.

Według ostatnich prognoz PMR odnośnie rynku prywatnej opieki zdrowotnej dynamika segmentu w latach 2020-2021 może być nieco niższa niż w roku 2019. Na taką prognozę wpłynęło spodziewane spowolnienie tempa wzrostu konsumpcji i płac, ustabilizowanie się bezrobocia oraz spadek liczby osób zatrudnionych. Czy możemy mówić jednak o zagrożeniu dla graczy rynkowych?

Czytaj więcej...
2_cyberbezpieczeństwo-info prasowe

Sprostać wyzwaniom medycyny i zmianom w ochronie zdrowia czyli SALMED 2020

Cyberbezpieczeństwo i informatyzacja w ochronie zdrowia, strefa start-upów, oferta programowa dla sektora rehabilitacji – to tylko niektóre z planowanych tematów targów SALMED 2020.

Czytaj więcej...
1_salmed- slider_kolaż

Sektor urządzeń medycznych ma się dobrze

Światowy rynek wyrobów medycznych odnotowuje obecnie stabilny wzrost. Co ważne, są na nim reprezentowani praktycznie wszyscy liczący się dostawcy sprzętu medycznego obecni w Europie. Nie brakuje także polskich firm.

Czytaj więcej...
Rehabilitacja-kardiologiczna-1

Rehabilitacja kardiologiczna

Stres, pośpiech, nerwy, złe nawyki żywieniowe, picie alkoholu oraz palenie papierosów – to codzienność wielu z nas. Konsekwencją takiego trybu życia może być m.in. zawał mięśnia sercowego.

Czytaj więcej...
2018-04-art-02

Znaczenie tomografii komputerowej w diagnostyce nowotworów wątroby

Badania obrazowe są integralną częścią diagnostyki chorób nowotworowych. Do badań tych zalicza się między innymi: ultrasonografię (USG), tomografię komputerową (TK) oraz rezonans magnetyczny (MRJ). Wykonanie ultrasonografii jest stosunkowo proste i tanie.

Czytaj więcej...
4-2018-art-01

Ultrasonograficzna diagnostyka prenatalna – możliwości technik 3D

Ultrasonografia odgrywa podstawową rolę diagnostyczną w położnictwie. Umożliwia ocenę rozwoju i obrostanu płodu praktycznie na każdym etapie życia płodowego od wczesnych tygodni ciąży. Coraz to nowsze techniki badań ultrasonograficznych umożliwiają rzetelną i dokładną ocenę budowy oraz funkcji płodu.

Czytaj więcej...
dobry-analizator

Jak wybrać dobry analizator składu ciała?

Analizator składu ciała staje się sprzętem obligatoryjnym w codziennej pracy dietetyka, lekarza i fizjoterapeuty. Dlaczego więc warto posiadać ten sprzęt w swoim gabinecie?

Czytaj więcej...